Atol Lhaviyani - Malediwy wakacje

Atol Lhaviyani to miejsce o urokliwej atmosferze i malowniczych krajobrazach, które zapewniają wspaniałe doświadczenia na Malediwach.

Regiony / Przed podróżą / Wycieczki, plaże i wyspy

Atol Lhaviyani - Malediwy wakacje

Atol Lhaviyani wakacje

Atol Lhaviyani

Atol Lhaviyani jest jednym z urokliwych atolów na Malediwach. Oto kilka informacji na temat Atolu Lhaviyani:

  1. Położenie: Atol Lhaviyani znajduje się w północno-zachodniej części Malediwów, około 120 km na północny zachód od stolicy Male. Jest on częścią Północnych Wysp Maldivian Inner.
  2. Wyspy i laguny: Atol Lhaviyani składa się z wielu pięknych wysp, z których niektóre są zamieszkane, a inne są niezamieszkane i dostępne dla turystów. Atol ten charakteryzuje się również malowniczymi lagunami, które tworzą niezapomniane krajobrazy.
  3. Nurkowanie i snorkeling: Atol Lhaviyani oferuje wspaniałe możliwości do nurkowania i snorkelingu. Rafa koralowa wokół wysp Atolu Lhaviyani jest bogata w kolorowe ryby, koralowce i inne morskie stworzenia. Można również spotkać żółwie morskie, manty i rekiny.
  4. Romantyczne ośrodki wypoczynkowe: Atol Lhaviyani jest popularnym miejscem dla par i nowożeńców. Znajduje się tu wiele luksusowych ośrodków wypoczynkowych, które oferują prywatne wille na wodzie, romantyczne kolacje przy świecach i usługi spa, zapewniające niezapomniane wakacje.
  5. Wodne atrakcje: Na Atolu Lhaviyani można również uprawiać różne sporty wodne, takie jak windsurfing, żeglarstwo, kajakarstwo czy narty wodne. Hotele często oferują wypożyczalnie sprzętu i organizują zajęcia dla gości.

Lhaviyani

Atol Lhaviyani jest jednym z najpopularniejszych atoli na Malediwach, ale oferuje mniej dużych kurortów niż inne obszary. To sprawia, że jest to wymarzone miejsce dla nurków, którzy cenią sobie udogodnienia turystyczne, ale nie chcą dzielić się nimi z setkami innych gości. Nad wodą Lhaviyani to raj małych wysp otoczonych białym piaskiem, rozrzuconych na morzu niekończącego się turkusu. Podczas gdy wiele mniejszych wysp atolu pozostaje niezamieszkanych, niektóre z większych pasów ziemi zostały przekształcone w prywatne i luksusowe kurorty. Bez względu na to, gdzie planujesz zatrzymać się w regionie, będziesz rozpieszczany szeroką gamą wysoce profesjonalnych centrów nurkowych do wyboru i ponad 50 niesamowitymi miejscami do odkrycia.

Na atolu Lhaviyani jest tylko pięć lokalnych społeczności, a Kurendhoo jest najbardziej zaludnioną wyspą regionu. Zaplanuj spędzenie dnia tutaj, jeśli chcesz poznać tradycyjne życie na Malediwach lub odwiedzić niektóre z historycznych miejsc w regionie, takie jak grobowiec szejka Najeebula Habashee. Na wszystkich zaludnionych wyspach atolu znajdują się niedrogie domki dla gości. Jednak większość odwiedzających woli opcję all-inclusive na prywatnej wyspie. Te odosobnione kurorty oferują odwiedzającym możliwość przeżycia własnych przygód z przewodnikiem, odkrywania rafy domowej na wyspie poprzez nurkowanie z rurką, nurkowanie i inne sporty wodne.

Dojazd

Male, główny węzeł tranzytowy Malediwów, obsługuje regularne loty międzynarodowe z Europy Zachodniej, Bliskiego Wschodu i Azji Południowo-Wschodniej. I bez względu na to, gdzie planujesz odwiedzić region, najpierw wylądujesz tutaj. Następnie połączysz się z atolem Lhaviyani hydroplanem lub łodzią motorową.

Latanie jest z pewnością najwygodniejszą opcją, z zaledwie 40 minutami lotu i widokiem z lotu ptaka na najpiękniejszą scenerię atolu. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz wizytę w porze deszczowej, kiedy nierówne warunki na powierzchni mogą utrudniać transfer łodzią. Po dotarciu do Lhaviyani transfery między wyspami są zwykle realizowane łodzią motorową lub dhoni i można je zarezerwować w ośrodku lub hotelu.

Sezony nurkowe i pogoda

Podobnie jak na pozostałych Malediwach, warunki do nurkowania są tutaj najlepsze podczas suchego monsunu. W tym sezonie, trwający od grudnia do marca, obiecuje spokojne warunki na powierzchni, niesamowitą widoczność i największe szanse na wypatrzenie rekinów na rafie.

Mokra pora monsunowa od maja do listopada przynosi ulewne deszcze tropikalne, nierówne warunki powierzchniowe i zmniejszoną widoczność. Ale to wciąż świetny czas na wizytę! W tych miesiącach masowe zakwity planktonu przyciągają do regionu gigantów oceanicznych, takich jak manty rafowe i rekiny wielorybie.

Należy pamiętać, że na Malediwach przez cały rok panuje gorący, wilgotny, tropikalny klimat. I bez względu na porę roku, którą planujesz odwiedzić, możesz napotkać popołudniową burzę lub dwie. Jeśli priorytetem jest pozostanie suchym, unikaj planowania podróży między czerwcem a sierpniem. Są to najbardziej mokre miesiące na atolu, z silnymi wiatrami i codziennymi ulewami.

Regiony

Atol Raa

Atol Raa

Atol Raa oferuje niesamowite krajobrazy, błogie plaże i fascynujące rafy koralowe. Jeśli marzysz o rajskich wakacjach na Malediwach, Atol Raa może być doskonałym miejscem do spełnienia tych marzeń.

Male

Male

Male to stolica Malediwów. Jest to największa wyspa na archipelagu i pełni funkcję administracyjną, polityczną i ekonomiczną kraju.

Atol Lhaviyani

Atol Lhaviyani

Atol Lhaviyani to miejsce o urokliwej atmosferze i malowniczych krajobrazach, które zapewniają wspaniałe doświadczenia na Malediwach.

Atol Baa

Atol Baa

Atol Baa to miejsce o unikalnej przyrodzie i ekosystemie, które przyciąga miłośników przyrody i nurkowania.

Atol Ari

Atol Ari

Atol Ari jest jednym z najbardziej znanych i popularnych miejsc na Malediwach.

Atol Addu

Atol Addu

Atol Addu, znany również jako Seenu Atol, jest najpołudniowszym atolem na Malediwach. To unikalne miejsce o pięknej przyrodzie i fascynującej historii.

Urlop z Pragi

Ellaidhoo Maldives By Cinnamon

Atol Ari, Maledivy
18.7.-23.7.2024
Plná penze
35 023 Kč

Doprava: Letecky (Praha)

Kihaa Maldives

28.7.-6.8.2024
Snídaně
80 290 Kč

Doprava: Letecky (Praha)

Naladhu Maldives

Jižní Atol Male, Maledivy
28.7.-6.8.2024
Plná penze
211 800 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

One & Only Reethi Rah

Severní Atol Male, Maledivy
1.8.-10.8.2024
Snídaně
226 800 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Wycieczki, plaże i wyspy

Za snorkeling do pobliskich koralowców zapłacimy ok. 25 USD, sprzęt do snorkelingu można wypożyczyć za 15 USD, wędkowanie będzie kosztować 30-50 USD w zależności od pory dnia, wycieczki na pobliskie wyspy kosztują ok. 30 USD. Możesz cieszyć się wycieczką łodzią podwodną za 100 USD.

Cocoa Island

Cocoa Island

Cocoa Island, luksusowa kryjówka na południowym Atolu Male. Wyspa, zwana też Makunufushi słynie z cukrowych plaż i krystalicznie czystej wody. Żywe rafy koralowe - najlepiej doświadczyć w wyprawa nurkowa.

Co robić na Malediwach? Wideo jest warte tysiąca słów

Gniazdka elektryczne na Malediwach

Na Malediwach standardem są gniazdka brytyjskie, z napięciem w sieci 220 V oraz częstotliwością – 50 Hz. Przejściówka może być potrzebna

Landaa Giraavaru

Landaa Giraavaru

Jedna z najbardziej poszukiwanych prywatnych wysp na Malediwach. Odwiedzający znajdą długą mierzeję rozciągającą się do lazurowe wody. Plaże, które tworzą tę rajską wyspę, to naturalna dzicz Rezerwatu Biosfery UNESCO. Co gorsza, w wodzie żyją manty i żółwie morskie.

Baros

Baros

Plaże na wyspie Baros są nieskazitelne, otoczone czystą wodą i rafą koralową, która zapewnia fantastyczne wrażenia wymiar do niepowtarzalnych widoków na krystalicznie czyste morze.

Nurkowanie na wyspie Vilingili

Nurkowanie na wyspie Vilingili

Jedną z najpiękniejszych wycieczek, za które można zapłacić w mieście Male, jest wycieczka łodzią na wyspę Vilingili z snorkelingiem wzdłuż rafy.

Reethi Rah

Reethi Rah

Najbardziej odległe plaże na Malediwach znajdują się w Reethi Rah. Reethi Rah ma też swoją strefę czasową – godzinę przed Male – i dzięki temu może poszczycić się najpiękniejszymi zachody słońca na Malediwach.

Veligandu Island

Veligandu Island

Miękki piasek, wille nad wodą i ciągnące się jak okiem sięgnąć wydmy – to właśnie czeka na Ciebie na wyspie Veligandu. Tutejsza plaża jest otwarta tylko dla gości przeznaczonego wyłącznie dla dorosłych ośrodka Veligandu Island Resort & Spa. Dodatkowo jest na tyle przestronny, że każdy gość poczuje się jak na prywatnej plaży.

nurkowanie

Nurkowanie

Malediwy oferują doskonałą widzialność pod wodą, która może wynosić nawet kilkadziesiąt metrów, dzięki czemu można podziwiać podwodny świat w całej swojej okazałości.

Bilety lotnicze

logo Pelikán

Najtańsze bilety możesz kupić przez Pelikan.cz
Średnia cena bezpośrednich lotów do Male wynosi 4200zł
Najlepiej z Monachium, cena to około 2 800 zł
Najlepszą ofertę na loty na Malediwy, z której korzystałem, to Wiedeń - Abu Zabi - Malediwy za 1600 zł

Z jakim biurem podróży polecieć?

Rainbow

Biuro podróży Rainbow Tours znane jest na rynku touroperatorów od 1990 roku. Jeden z największych i najaktywniejszych usługodawców w branży turystycznej w Polsce. Od 32 lat udaje nam się pokazać wszystkim miłośnikom podróży prawdziwe oblicze Europy i świata. Od 9 października 2007 roku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Rainbow jest również członkiem Polskiej Izby Turystyki, która jest ogólnopolską organizacją samorządu gospodarczego branży turystycznej. Najsilniejszą i najważniejszą stroną firmy są ludzie – przewodnicy i delegaci należą do najlepszych na rynku.

Exim Tours

Exim Tours organizuje dla Państwa wakacje od 1993 roku. Exim Tours działa nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii. Od 2011 roku Exim jest częścią DER Touristik a.s. – największych środkowoeuropejskich grup w branży turystycznej.

Itaka

Itaka powstała w 1989 roku w Opolu i od 2012 roku jest numerem jeden wśród biur podróży w Polsce. Itaka jako pierwsza zaoferowała kraje, których polscy touroperatorzy nigdy wcześniej nie oferowali. Itaka ponad 170 markowych sklepów.

Sun&Fun

Oferta z niską zaliczką – teraz płacisz tylko 20%, a resztę dopiero 30 dni przed wyjazdem.

Sun&Fun Holidaysdziała na polskim rynku od ponad 17 lat. Są jednym z największych organizatorów zagranicznej turystyki wyjazdowej. Od 2017 roku jest nowym właścicielem Blue Style Polska. Sun&Fun to efekt fuzji kapitałowej Blue Style Czech Republic i największej egipskiej sieci hotelowej SunRise.

Coral Travel

Zmiana rezerwacji GRATIS (do 31 dni przed wyjazdem, 1 raz, możesz zmienić m.in.: termin, hotel lub kierunek na inną ofertę z sezonu LATO 2023) i tylko 15% zaliczki, a za odwołanie wycieczki do 30 dni przed wyjazdem płacisz tylko 15% ceny wycieczki.

CORAL TRAVEL jest jednym z czterech największych touroperatorów w Polsce. Powstała w 1999 roku. Pod obecną marką działa od momentu połączenia na polskim rynku dwóch marek grupy OTI Holding: Wezyr Holidays i Coral Travel Poland. To połączenie 15-letniego doświadczenia Wezyr Holidays na lokalnym rynku polskim z międzynarodową wiedzą i siłą Coral Travel Poland. Synergia rozwoju i działań zintegrowanych pod wspólną marką oznacza szereg korzyści dla klientów, przede wszystkim bogatszą ofertę.

Top resort / hotel

sun island resort / paradise island / soneva jani / conrad maldives rangali island / kandima / ayada / cinnamon / fihalhohi island resort / oblu / royal island resort / cocoon / joali / pullman / riu atoll / cora cora / diamonds thudufushi / eriyadu island resort / holiday island / olhuveli / ozen / you and me / adaaran club rannalhi / adaaran select hudhuran fushi / adaaran select meedhupparu / anantara / cocoa island / constance halaveli / dreamland / embudu village / finolhu / riu / conrad hotel / hard rock / hilton / movenpick / one and only / the standard / club med / four seasons / robinson

Malediwy

Ostatnie komentarze

Malediwy wakacje Víťa pisze dla ciebie - info@dovia.cz Oficjalna strona internetowa Malediwów: https://visitmaldives.com/en Seszele, Bora‑Bora, Mauritius, Sri Lanka