Atol Addu - Malediwy wakacje

Atol Addu, znany również jako Seenu Atol, jest najpołudniowszym atolem na Malediwach. To unikalne miejsce o pięknej przyrodzie i fascynującej historii.

Regiony / Przed podróżą / Wycieczki, plaże i wyspy

Atol Addu - Malediwy wakacje

Wakacje Atol Addu

Atol Addu

Atol Addu, znany również jako Seenu Atol, jest najpołudniowszym atolem na Malediwach. To unikalne miejsce o pięknej przyrodzie i fascynującej historii.

Oto kilka informacji na temat Atolu Addu:

  1. Położenie: Atol Addu znajduje się około 541 kilometrów na południe od stolicy Malediwów, Male. Składa się z kilkunastu wysp, z których największe to Gan, Feydhoo, Maradu i Hithadhoo.
  2. Rozmiar: Atol Addu jest jednym z największych atolów na Malediwach, rozciągającym się na długości około 18 kilometrów i szerokości 12 kilometrów. Jest również jednym z niewielu atolów na Malediwach, na którym znajdują się naturalne jeziora słonej wody.
  3. Historia: Atol Addu ma bogatą historię. W czasie II wojny światowej na wyspie Gan znajdowała się baza brytyjskich sił powietrznych RAF, która odegrała ważną rolę w działaniach wojennych na Oceanie Indyjskim. Pozostałości po bazie można jeszcze zobaczyć, w tym pas startowy i inne budynki.
  4. Przyroda: Atol Addu oferuje imponujące krajobrazy i różnorodną przyrodę. Na wyspach można znaleźć piękne plaże, laguny, rafy koralowe i tropikalne lasy. To idealne miejsce do nurkowania i snorkelingu, gdzie można podziwiać kolorowe ryby, żółwie morskie, manty i inne morskie stworzenia.
  5. Kultura i lokalne życie: Wyspy Atolu Addu mają unikalną kulturę i tradycje. Mieszkańcy są znani ze swojej gościnności i przywiązania do tradycyjnych zajęć, takich jak rybołówstwo i rolnictwo. Warto odwiedzić lokalne wioski, poznać miejscowych i spróbować lokalnych potraw.

Addu

Atol Addu w kształcie serca to najbardziej wysunięty na południe atol Malediwów, leżący na południe od równika. Istnieją cztery zamieszkałe wyspy i około 20 bezludnych wysp i mielizn, na których znajduje się zachęcająca mieszanka niedrogiego zakwaterowania i luksusowych kurortów. Addu jest również doskonałym miejscem do nurkowania dzięki rozległej rafie koralowej, która chroni wyspy przed burzami i falami. Nurkowanie na atolu Addu jest niezwykle różnorodne, ze zdrowymi rafami, kanałami energetycznymi, szczytami i dryfami. Był to jedyny atol, który nie został dotknięty globalnym blaknięciem koralowców w 1998 r., a tutejsze rafy są bardzo zdrowe z dużą ilością życia morskiego – w tym manty, które można zobaczyć przez cały rok. A jakby tego było mało, Addu ma największy wrak statku na Malediwach – British Loyalty.

Atol ma wiele atrakcji również dla osób nie nurkujących. Hithadhoo, stolica Addu, ma chroniony park przyrody z jednym z największych naturalnych jezior na Malediwach, w którym żyje kilka wyjątkowych gatunków ptaków, w tym endemiczna rybitwa biała. Miłośnicy historii powinni odwiedzić najstarszy cmentarz na Malediwach – Koagannu – usiany grobami pierwszych muzułmańskich członków rodziny królewskiej, a także wyspę Gan, bazę brytyjskiej Royal Navy z czasów II wojny światowej. A jeśli szukasz plaż otoczonych palmami i lazurowych lagun, Addu ma je obie, a będąc tak daleko od szlaku turystycznego na Malediwach, najprawdopodobniej będziesz mieć plaże dla siebie.

Dojazd do atolu Addu

Większość gości przyleci na Malediwy z międzynarodowego lotniska w Male na wyspie Hulhule na północnym atolu Male. Lotnisko w Male jest dobrze połączone z lotami międzynarodowymi z całej planety, zwykle z połączeniem na Bliski Wschód. Z Male musisz polecieć lotem krajowym na międzynarodowe lotnisko Gan na wyspie Gan na atolu Addu. Istnieją regularne loty do iz Male, a także bezpośrednie loty z lotniska w Kolombo na Sri Lance.

Gdy znajdziesz się na Addu, możesz zwiedzać Addu Atoll samochodem lub łodzią, a kurorty i hotele zorganizują Twoją podróż krajową w celu bezstresowego transferu.

Sezony nurkowe Addu i pogoda

Atol Addu jest tropikalny, wilgotny i gorący przez cały rok. Obfitość słońca i temperatury w zakresie od 24°C do 33°C sprawiają, że atol ten jest fantastycznym miejscem na wakacje zarówno dla nurków, jak i tych, którzy nie nurkują. Temperatury wody są równie zachęcające, utrzymując się między 27°C a 31°C przez cały sezon. Najcieplejsze temperatury wody występują między styczniem a marcem. Chociaż istnieją różne pory suche i mokre, odwiedzający powinni być przygotowani na deszcz o każdej porze roku – tropikalny często oznacza nieprzewidywalny! Najbardziej sucha pora roku trwa zazwyczaj od listopada do kwietnia, co zbiega się z głównym sezonem turystycznym – pamiętaj więc o wcześniejszej rezerwacji.

Pora monsunowa może przynieść sporo deszczu między kwietniem a październikiem, przy czym największe opady występują od czerwca do sierpnia. Jednak nurkowanie jest nadal świetne, a operatorzy nurkowi zwykle wiedzą, które miejsca nurkowe są osłonięte przed warunkami atmosferycznymi. Jeśli nie masz nic przeciwko odrobinie deszczu, ta pora roku może być owocna na inne sposoby – możesz mieć mnóstwo ofert na loty, zakwaterowanie i nurkowanie! Poza tym jest poza sezonem, co oznacza, że nawet najpopularniejsze miejsca nurkowe będą miały znacznie mniej nurków.

Regiony

Atol Raa

Atol Raa

Atol Raa oferuje niesamowite krajobrazy, błogie plaże i fascynujące rafy koralowe. Jeśli marzysz o rajskich wakacjach na Malediwach, Atol Raa może być doskonałym miejscem do spełnienia tych marzeń.

Male

Male

Male to stolica Malediwów. Jest to największa wyspa na archipelagu i pełni funkcję administracyjną, polityczną i ekonomiczną kraju.

Atol Lhaviyani

Atol Lhaviyani

Atol Lhaviyani to miejsce o urokliwej atmosferze i malowniczych krajobrazach, które zapewniają wspaniałe doświadczenia na Malediwach.

Atol Baa

Atol Baa

Atol Baa to miejsce o unikalnej przyrodzie i ekosystemie, które przyciąga miłośników przyrody i nurkowania.

Atol Ari

Atol Ari

Atol Ari jest jednym z najbardziej znanych i popularnych miejsc na Malediwach.

Atol Addu

Atol Addu

Atol Addu, znany również jako Seenu Atol, jest najpołudniowszym atolem na Malediwach. To unikalne miejsce o pięknej przyrodzie i fascynującej historii.

Urlop z Pragi

Nh Collection Maldives Havodda Resort

15.6.-20.6.2024
All Inclusive
75 758 Kč

Doprava: Letecky (Praha)

Velassaru Maldives

Jižní Atol Male, Maledivy
21.6.-29.6.2024
Polopenze
80 460 Kč

Doprava: Letecky (Praha)

Kurumba Resort

Severní Atol Male, Maledivy
23.6.-29.6.2024
All Inclusive
71 934 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Barceló Whale Lagoon Maldives

8.7.-14.7.2024
Polopenze
59 039 Kč

Doprava: Letecky (Praha)

Wycieczki, plaże i wyspy

Za snorkeling do pobliskich koralowców zapłacimy ok. 25 USD, sprzęt do snorkelingu można wypożyczyć za 15 USD, wędkowanie będzie kosztować 30-50 USD w zależności od pory dnia, wycieczki na pobliskie wyspy kosztują ok. 30 USD. Możesz cieszyć się wycieczką łodzią podwodną za 100 USD.

Cocoa Island

Cocoa Island

Cocoa Island, luksusowa kryjówka na południowym Atolu Male. Wyspa, zwana też Makunufushi słynie z cukrowych plaż i krystalicznie czystej wody. Żywe rafy koralowe - najlepiej doświadczyć w wyprawa nurkowa.

Co robić na Malediwach? Wideo jest warte tysiąca słów

Gniazdka elektryczne na Malediwach

Na Malediwach standardem są gniazdka brytyjskie, z napięciem w sieci 220 V oraz częstotliwością – 50 Hz. Przejściówka może być potrzebna

Landaa Giraavaru

Landaa Giraavaru

Jedna z najbardziej poszukiwanych prywatnych wysp na Malediwach. Odwiedzający znajdą długą mierzeję rozciągającą się do lazurowe wody. Plaże, które tworzą tę rajską wyspę, to naturalna dzicz Rezerwatu Biosfery UNESCO. Co gorsza, w wodzie żyją manty i żółwie morskie.

Baros

Baros

Plaże na wyspie Baros są nieskazitelne, otoczone czystą wodą i rafą koralową, która zapewnia fantastyczne wrażenia wymiar do niepowtarzalnych widoków na krystalicznie czyste morze.

Nurkowanie na wyspie Vilingili

Nurkowanie na wyspie Vilingili

Jedną z najpiękniejszych wycieczek, za które można zapłacić w mieście Male, jest wycieczka łodzią na wyspę Vilingili z snorkelingiem wzdłuż rafy.

Reethi Rah

Reethi Rah

Najbardziej odległe plaże na Malediwach znajdują się w Reethi Rah. Reethi Rah ma też swoją strefę czasową – godzinę przed Male – i dzięki temu może poszczycić się najpiękniejszymi zachody słońca na Malediwach.

Veligandu Island

Veligandu Island

Miękki piasek, wille nad wodą i ciągnące się jak okiem sięgnąć wydmy – to właśnie czeka na Ciebie na wyspie Veligandu. Tutejsza plaża jest otwarta tylko dla gości przeznaczonego wyłącznie dla dorosłych ośrodka Veligandu Island Resort & Spa. Dodatkowo jest na tyle przestronny, że każdy gość poczuje się jak na prywatnej plaży.

nurkowanie

Nurkowanie

Malediwy oferują doskonałą widzialność pod wodą, która może wynosić nawet kilkadziesiąt metrów, dzięki czemu można podziwiać podwodny świat w całej swojej okazałości.

Bilety lotnicze

logo Pelikán

Najtańsze bilety możesz kupić przez Pelikan.cz
Średnia cena bezpośrednich lotów do Male wynosi 4200zł
Najlepiej z Monachium, cena to około 2 800 zł
Najlepszą ofertę na loty na Malediwy, z której korzystałem, to Wiedeń - Abu Zabi - Malediwy za 1600 zł

Z jakim biurem podróży polecieć?

Rainbow

Biuro podróży Rainbow Tours znane jest na rynku touroperatorów od 1990 roku. Jeden z największych i najaktywniejszych usługodawców w branży turystycznej w Polsce. Od 32 lat udaje nam się pokazać wszystkim miłośnikom podróży prawdziwe oblicze Europy i świata. Od 9 października 2007 roku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Rainbow jest również członkiem Polskiej Izby Turystyki, która jest ogólnopolską organizacją samorządu gospodarczego branży turystycznej. Najsilniejszą i najważniejszą stroną firmy są ludzie – przewodnicy i delegaci należą do najlepszych na rynku.

Exim Tours

Exim Tours organizuje dla Państwa wakacje od 1993 roku. Exim Tours działa nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii. Od 2011 roku Exim jest częścią DER Touristik a.s. – największych środkowoeuropejskich grup w branży turystycznej.

Itaka

Itaka powstała w 1989 roku w Opolu i od 2012 roku jest numerem jeden wśród biur podróży w Polsce. Itaka jako pierwsza zaoferowała kraje, których polscy touroperatorzy nigdy wcześniej nie oferowali. Itaka ponad 170 markowych sklepów.

Sun&Fun

Oferta z niską zaliczką – teraz płacisz tylko 20%, a resztę dopiero 30 dni przed wyjazdem.

Sun&Fun Holidaysdziała na polskim rynku od ponad 17 lat. Są jednym z największych organizatorów zagranicznej turystyki wyjazdowej. Od 2017 roku jest nowym właścicielem Blue Style Polska. Sun&Fun to efekt fuzji kapitałowej Blue Style Czech Republic i największej egipskiej sieci hotelowej SunRise.

Coral Travel

Zmiana rezerwacji GRATIS (do 31 dni przed wyjazdem, 1 raz, możesz zmienić m.in.: termin, hotel lub kierunek na inną ofertę z sezonu LATO 2023) i tylko 15% zaliczki, a za odwołanie wycieczki do 30 dni przed wyjazdem płacisz tylko 15% ceny wycieczki.

CORAL TRAVEL jest jednym z czterech największych touroperatorów w Polsce. Powstała w 1999 roku. Pod obecną marką działa od momentu połączenia na polskim rynku dwóch marek grupy OTI Holding: Wezyr Holidays i Coral Travel Poland. To połączenie 15-letniego doświadczenia Wezyr Holidays na lokalnym rynku polskim z międzynarodową wiedzą i siłą Coral Travel Poland. Synergia rozwoju i działań zintegrowanych pod wspólną marką oznacza szereg korzyści dla klientów, przede wszystkim bogatszą ofertę.

Top resort / hotel

sun island resort / paradise island / soneva jani / conrad maldives rangali island / kandima / ayada / cinnamon / fihalhohi island resort / oblu / royal island resort / cocoon / joali / pullman / riu atoll / cora cora / diamonds thudufushi / eriyadu island resort / holiday island / olhuveli / ozen / you and me / adaaran club rannalhi / adaaran select hudhuran fushi / adaaran select meedhupparu / anantara / cocoa island / constance halaveli / dreamland / embudu village / finolhu / riu / conrad hotel / hard rock / hilton / movenpick / one and only / the standard / club med / four seasons / robinson

Malediwy

Ostatnie komentarze

Malediwy wakacje Víťa pisze dla ciebie - info@dovia.cz Oficjalna strona internetowa Malediwów: https://visitmaldives.com/en Seszele, Bora‑Bora, Mauritius, Sri Lanka