Atol Ari - Malediwy wakacje

Atol Ari jest jednym z najbardziej znanych i popularnych miejsc na Malediwach.

Regiony / Przed podróżą / Wycieczki, plaże i wyspy

Atol Ari - Malediwy wakacje

Atol Ari jest jednym z najbardziej znanych i popularnych miejsc na Malediwach.

Atol Ari wakacje

Atol Ari

Oto kilka informacji na temat Atolu Ari:

  1. Położenie: Atol Ari znajduje się na zachodzie Malediwów, około 30-40 km na zachód od stolicy Male. Składa się z dwóch głównych atolów: Atolu Północnego Ari (Alifu Alifu Atoll) i Atolu Południowego Ari (Alifu Dhaalu Atoll).
  2. Rafa koralowa: Atol Ari słynie z imponującej rafy koralowej, która przyciąga nurków i miłośników snorkelingu z całego świata. Można tu podziwiać różnorodność kolorowych ryb, żółwie morskie, raje mant i wiele innych gatunków morskich.
  3. Wyspy zamieszkane: W Atolu Ari znajduje się kilka zamieszkanych wysp, takich jak Rasdhoo, Ukulhas, Dhigurah i Mahibadhoo. Te wyspy oferują możliwość zanurzenia się w lokalną kulturę i tradycje Malediwów oraz doświadczenia autentycznego życia na wyspach.
  4. Luksusowe ośrodki wypoczynkowe: Atol Ari jest domem dla wielu luksusowych ośrodków wypoczynkowych, które oferują komfortowe zakwaterowanie, restauracje, spa i różnorodne atrakcje. To idealne miejsce na romantyczne wakacje, relaks i korzystanie z udogodnień i usług ośrodków.
  5. Aktywności wodne: Atol Ari zapewnia mnóstwo możliwości do uprawiania sportów wodnych. Można spróbować nurkowania, snorkelingu, żeglarstwa, wędkarstwa czy windsurfingu. Wiele ośrodków wypoczynkowych oferuje organizację wycieczek i aktywności dla swoich gości.

Atol Ari to miejsce o niesamowitej przyrodzie morskiej i rajskich plażach, które zapewniają niezapomniane wakacje na Malediwach. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem nurkowania, czy po prostu pragniesz odpocząć na pięknych plażach, Atol Ari będzie doskonałym miejscem do spełnienia tych marzeń.

Leżący na południowy zachód od Male atol Alifu ma 80 km długości i jest podzielony na dwa obszary administracyjne, z południowym regionem – Alifu Dhaal – powszechnie znanym jako Południowy Atol Ari. Południowy Ari, od dawna związany z turystyką, ma obecnie 17 wysp wypoczynkowych, co czyni go trzecim najbardziej rozwiniętym atolem pod względem ośrodków wypoczynkowych, zaraz za północnym i południowym atolem Male. Liczba kurortów świadczy zarówno o łatwości dojazdu z międzynarodowego lotniska, jak i o niesamowitym pięknie przyrody, z której słynie ten atol, zarówno nad, jak i pod powierzchnią morza. A przy prawie całorocznych obserwacjach rekinów wielorybich i mant łatwo zrozumieć, dlaczego South Ari jest tak atrakcyjnym miejscem dla nurków z całego świata.

Rafy, thilas i kanały South Ari słusznie słyną z pięknej podwodnej topografii – dramatyczne nawisy i kaniony pokryte kolorowymi miękkimi koralami są tutaj normą – wraz z obfitym i spektakularnym życiem morskim, w tym możliwością ekscytujących spotkań z dużymi gatunkami pelagicznymi. Niestety, niektóre rafy zostały dotknięte trwającymi skutkami zmiany klimatu i niedawnym wydarzeniem El Nino w 2016 roku, ale najnowsze raporty pokazują, że rafy powoli się odbudowują, a obserwacje kultowych gatunków pozostają wiarygodne. Atol jest dobrze chroniony przez kilka ważnych grup ochrony przyrody wspieranych przez kurorty, co daje rafom tego naprawdę pięknego miejsca bardzo realną szansę na pełne odrodzenie.


Dojazd do Południowego Ari

Około 100 kilometrów na południowy zachód od Male, najłatwiejszym sposobem podróżowania na południowy atol Ari jest hydroplan. Loty odbywają się regularnie przez cały dzień, trwają około 20 minut, istnieje również opcja lotu nocnego. Następnie wymagany jest transfer łodzią motorową do Twojego ośrodka. Przedstawiciele hotelu chętnie spotkają się z Państwem na lotnisku w Male i pomogą w całej logistyce dotarcia do ośrodka.

Pory roku i pogoda w południowym Ari

Położone na północ od równika Malediwy charakteryzują się klimatem tropikalnym i monsunowym, z dwiema odrębnymi porami roku; Monsun północno-wschodni (pora sucha) i monsun południowo-zachodni (pora deszczowa). Temperatury mogą wahać się od 25-31°C, a średnia temperatura przez cały rok wynosi około 27°C. Temperatury wody są również względnie stałe przez cały rok i wynoszą 26-29°C.

Monsun północno-wschodni, styczeń – kwiecień

Pora sucha zwykle przynosi błękitne niebo i spokojne wiatry – idealna pogoda na wakacje tematyczne. Sezon trwa od stycznia do kwietnia, przy czym okresy przejściowe pojawiają się wcześniej w grudniu lub trwają do maja. Zmiana pory deszczowej jest zwykle oznaczana przez okres deszczowy trwający trzy lub więcej kolejnych dni opadów wraz ze zmianą kierunku wiatru.

Południowo-zachodni monsun, maj – listopad

Mokry sezon południowo-zachodni oznacza generalnie bardziej zachmurzone niebo, silniejsze wiatry i większe prawdopodobieństwo wzburzonego morza. Jednak nie miałbyś szczęścia, gdybyś musiał znosić coś innego niż kilka godzin dramatycznego deszczu, ponieważ większość burz trwa stosunkowo krótko i szybko wybucha.

Sezon na manty i rekiny wielorybie

Obserwacje rekinów wielorybich są powszechne przez cały rok, a większe zgromadzenia występują od grudnia do marca, podczas północno-wschodniego monsunu. Promienie manty są również bardziej powszechne w tym czasie.

Regiony

Atol Raa

Atol Raa

Atol Raa oferuje niesamowite krajobrazy, błogie plaże i fascynujące rafy koralowe. Jeśli marzysz o rajskich wakacjach na Malediwach, Atol Raa może być doskonałym miejscem do spełnienia tych marzeń.

Male

Male

Male to stolica Malediwów. Jest to największa wyspa na archipelagu i pełni funkcję administracyjną, polityczną i ekonomiczną kraju.

Atol Lhaviyani

Atol Lhaviyani

Atol Lhaviyani to miejsce o urokliwej atmosferze i malowniczych krajobrazach, które zapewniają wspaniałe doświadczenia na Malediwach.

Atol Baa

Atol Baa

Atol Baa to miejsce o unikalnej przyrodzie i ekosystemie, które przyciąga miłośników przyrody i nurkowania.

Atol Ari

Atol Ari

Atol Ari jest jednym z najbardziej znanych i popularnych miejsc na Malediwach.

Atol Addu

Atol Addu

Atol Addu, znany również jako Seenu Atol, jest najpołudniowszym atolem na Malediwach. To unikalne miejsce o pięknej przyrodzie i fascynującej historii.

Urlop z Pragi

Ellaidhoo Maldives By Cinnamon

Atol Ari, Maledivy
18.7.-23.7.2024
Plná penze
35 023 Kč

Doprava: Letecky (Praha)

Kihaa Maldives

28.7.-6.8.2024
Snídaně
80 290 Kč

Doprava: Letecky (Praha)

Naladhu Maldives

Jižní Atol Male, Maledivy
28.7.-6.8.2024
Plná penze
211 800 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

One & Only Reethi Rah

Severní Atol Male, Maledivy
1.8.-10.8.2024
Snídaně
226 800 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Wycieczki, plaże i wyspy

Za snorkeling do pobliskich koralowców zapłacimy ok. 25 USD, sprzęt do snorkelingu można wypożyczyć za 15 USD, wędkowanie będzie kosztować 30-50 USD w zależności od pory dnia, wycieczki na pobliskie wyspy kosztują ok. 30 USD. Możesz cieszyć się wycieczką łodzią podwodną za 100 USD.

Cocoa Island

Cocoa Island

Cocoa Island, luksusowa kryjówka na południowym Atolu Male. Wyspa, zwana też Makunufushi słynie z cukrowych plaż i krystalicznie czystej wody. Żywe rafy koralowe - najlepiej doświadczyć w wyprawa nurkowa.

Co robić na Malediwach? Wideo jest warte tysiąca słów

Gniazdka elektryczne na Malediwach

Na Malediwach standardem są gniazdka brytyjskie, z napięciem w sieci 220 V oraz częstotliwością – 50 Hz. Przejściówka może być potrzebna

Landaa Giraavaru

Landaa Giraavaru

Jedna z najbardziej poszukiwanych prywatnych wysp na Malediwach. Odwiedzający znajdą długą mierzeję rozciągającą się do lazurowe wody. Plaże, które tworzą tę rajską wyspę, to naturalna dzicz Rezerwatu Biosfery UNESCO. Co gorsza, w wodzie żyją manty i żółwie morskie.

Baros

Baros

Plaże na wyspie Baros są nieskazitelne, otoczone czystą wodą i rafą koralową, która zapewnia fantastyczne wrażenia wymiar do niepowtarzalnych widoków na krystalicznie czyste morze.

Nurkowanie na wyspie Vilingili

Nurkowanie na wyspie Vilingili

Jedną z najpiękniejszych wycieczek, za które można zapłacić w mieście Male, jest wycieczka łodzią na wyspę Vilingili z snorkelingiem wzdłuż rafy.

Reethi Rah

Reethi Rah

Najbardziej odległe plaże na Malediwach znajdują się w Reethi Rah. Reethi Rah ma też swoją strefę czasową – godzinę przed Male – i dzięki temu może poszczycić się najpiękniejszymi zachody słońca na Malediwach.

Veligandu Island

Veligandu Island

Miękki piasek, wille nad wodą i ciągnące się jak okiem sięgnąć wydmy – to właśnie czeka na Ciebie na wyspie Veligandu. Tutejsza plaża jest otwarta tylko dla gości przeznaczonego wyłącznie dla dorosłych ośrodka Veligandu Island Resort & Spa. Dodatkowo jest na tyle przestronny, że każdy gość poczuje się jak na prywatnej plaży.

nurkowanie

Nurkowanie

Malediwy oferują doskonałą widzialność pod wodą, która może wynosić nawet kilkadziesiąt metrów, dzięki czemu można podziwiać podwodny świat w całej swojej okazałości.

Bilety lotnicze

logo Pelikán

Najtańsze bilety możesz kupić przez Pelikan.cz
Średnia cena bezpośrednich lotów do Male wynosi 4200zł
Najlepiej z Monachium, cena to około 2 800 zł
Najlepszą ofertę na loty na Malediwy, z której korzystałem, to Wiedeń - Abu Zabi - Malediwy za 1600 zł

Z jakim biurem podróży polecieć?

Rainbow

Biuro podróży Rainbow Tours znane jest na rynku touroperatorów od 1990 roku. Jeden z największych i najaktywniejszych usługodawców w branży turystycznej w Polsce. Od 32 lat udaje nam się pokazać wszystkim miłośnikom podróży prawdziwe oblicze Europy i świata. Od 9 października 2007 roku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Rainbow jest również członkiem Polskiej Izby Turystyki, która jest ogólnopolską organizacją samorządu gospodarczego branży turystycznej. Najsilniejszą i najważniejszą stroną firmy są ludzie – przewodnicy i delegaci należą do najlepszych na rynku.

Exim Tours

Exim Tours organizuje dla Państwa wakacje od 1993 roku. Exim Tours działa nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii. Od 2011 roku Exim jest częścią DER Touristik a.s. – największych środkowoeuropejskich grup w branży turystycznej.

Itaka

Itaka powstała w 1989 roku w Opolu i od 2012 roku jest numerem jeden wśród biur podróży w Polsce. Itaka jako pierwsza zaoferowała kraje, których polscy touroperatorzy nigdy wcześniej nie oferowali. Itaka ponad 170 markowych sklepów.

Sun&Fun

Oferta z niską zaliczką – teraz płacisz tylko 20%, a resztę dopiero 30 dni przed wyjazdem.

Sun&Fun Holidaysdziała na polskim rynku od ponad 17 lat. Są jednym z największych organizatorów zagranicznej turystyki wyjazdowej. Od 2017 roku jest nowym właścicielem Blue Style Polska. Sun&Fun to efekt fuzji kapitałowej Blue Style Czech Republic i największej egipskiej sieci hotelowej SunRise.

Coral Travel

Zmiana rezerwacji GRATIS (do 31 dni przed wyjazdem, 1 raz, możesz zmienić m.in.: termin, hotel lub kierunek na inną ofertę z sezonu LATO 2023) i tylko 15% zaliczki, a za odwołanie wycieczki do 30 dni przed wyjazdem płacisz tylko 15% ceny wycieczki.

CORAL TRAVEL jest jednym z czterech największych touroperatorów w Polsce. Powstała w 1999 roku. Pod obecną marką działa od momentu połączenia na polskim rynku dwóch marek grupy OTI Holding: Wezyr Holidays i Coral Travel Poland. To połączenie 15-letniego doświadczenia Wezyr Holidays na lokalnym rynku polskim z międzynarodową wiedzą i siłą Coral Travel Poland. Synergia rozwoju i działań zintegrowanych pod wspólną marką oznacza szereg korzyści dla klientów, przede wszystkim bogatszą ofertę.

Top resort / hotel

sun island resort / paradise island / soneva jani / conrad maldives rangali island / kandima / ayada / cinnamon / fihalhohi island resort / oblu / royal island resort / cocoon / joali / pullman / riu atoll / cora cora / diamonds thudufushi / eriyadu island resort / holiday island / olhuveli / ozen / you and me / adaaran club rannalhi / adaaran select hudhuran fushi / adaaran select meedhupparu / anantara / cocoa island / constance halaveli / dreamland / embudu village / finolhu / riu / conrad hotel / hard rock / hilton / movenpick / one and only / the standard / club med / four seasons / robinson

Malediwy

Ostatnie komentarze

Malediwy wakacje Víťa pisze dla ciebie - info@dovia.cz Oficjalna strona internetowa Malediwów: https://visitmaldives.com/en Seszele, Bora‑Bora, Mauritius, Sri Lanka