Male - Malediwy wakacje

Male to stolica Malediwów. Jest to największa wyspa na archipelagu i pełni funkcję administracyjną, polityczną i ekonomiczną kraju.

Regiony / Przed podróżą / Wycieczki, plaże i wyspy

Male - Malediwy wakacje

Male wakacje

Male

Male to stolica Malediwów. Jest to największa wyspa na archipelagu i pełni funkcję administracyjną, polityczną i ekonomiczną kraju. Wiele turystów odwiedza Male jako punkt początkowy swojej podróży po Malediwach. W mieście znajduje się międzynarodowe lotnisko, które obsługuje większość międzynarodowych połączeń lotniczych do Malediwów.

W Male można znaleźć wiele atrakcji i miejsc do odwiedzenia, takich jak:

  1. Wielka Meczetowa, imponująca meczetowa struktura będąca jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego na Malediwach.
  2. Malediwskie Muzeum Narodowe, które prezentuje bogatą historię i kulturę Malediwów, w tym zbiory sztuki, eksponaty archeologiczne i tradycyjne artefakty.
  3. Zamek Sultana, oficjalna rezydencja prezydenta Malediwów, znany ze swojej architektury i ogrodów.
  4. Rynek rybny w Male, popularne miejsce, gdzie można zobaczyć tradycyjne malediwskie łodzie rybackie i nabyć świeże owoce morza.
  5. Plaża Artificial Beach, miejsce do relaksu, opalania i kąpieli w morzu w centrum miasta.

Male jest również centrum handlowym, gdzie można znaleźć sklepy, restauracje, kawiarnie i hotele. Jest to także miejsce, gdzie można skorzystać z połączeń łodziowych i wycieczek na pobliskie wyspy, aby odkryć piękno i różnorodność Malediwów.

O Północnym Atolu Male

Północny atol Malé leży w samym sercu Malediwów i jest głównym punktem wejścia dla lotów międzynarodowych. Pomimo niewielkich rozmiarów – atol ma zaledwie 58 km długości – North Malé jest domem dla wielu dobrze zbadanych miejsc do nurkowania. Tętniące życiem i zdrowe systemy raf koralowych, słynna stacja czyszczenia mant i idylliczne ławice pomagają Północnemu Atolowi Malé zapewnić kwintesencję nurkowania na Malediwach. Atol jest również dobrze znany z licznych przerw na surfowanie, które rozsiane są po południowo-wschodnich rafach. Chociaż zdecydowanie najbardziej ruchliwy atol w kraju, bogactwo uznanych kurortów z dala od Malé oferuje idealną mieszankę dla każdego podróżnika.

Dojazd

Większość lotów międzynarodowych na Malediwy odbywa się z międzynarodowego lotniska w Malé, położonego na osobnej wyspie Hulhule, około 2 km na wschód od wyspy Male. Terminal lotów krajowych i wodnosamolotów znajduje się po drugiej stronie wyspy i wymaga bezpłatnego, pięciominutowego transferu autobusem.

Ze względu na bliskość kurortów i lokalnych wysp do wyspy lotniska Hulhule, większość kurortów w Północnym Male odbierze gości bezpośrednio z lotniska. Jeśli jednak przebywasz na lokalnej wyspie, możesz skorzystać z niedrogiego lokalnego promu lub łodzi motorowej z terminalu promowego Villingili.

Jeśli masz późny przylot lub jeśli transfer do miejsca docelowego nie jest dostępny natychmiast, w samym Male jest wiele opcji zakwaterowania. Alternatywnie, dobrym rozwiązaniem jest Hulhumale obok lotniska, z niedrogimi noclegami i barami hotelowymi serwującymi alkohol, który jest zakazany w stolicy lub na lokalnych wyspach niebędących kurortami.

Pory roku i pogoda w Północny Atol Male

Na Malediwach panuje tropikalny klimat monsunowy z dwiema odrębnymi porami roku; monsun północno-wschodni (pora sucha) i monsun południowo-zachodni (pora deszczowa). Temperatury mogą wahać się od 25-31°C, a średnia temperatura przez cały rok wynosi około 27°C. Temperatury wody są również względnie stałe przez cały rok i wynoszą 26-29°C.

Monsun północno-wschodni, styczeń – kwiecień

Pora sucha zwykle przynosi błękitne niebo i spokojne wiatry – idealna pogoda na wakacje tematyczne. Sezon trwa od stycznia do kwietnia, przy czym okresy przejściowe pojawiają się wcześniej w grudniu lub trwają do maja. Zmiana pory deszczowej jest zwykle oznaczana przez okres deszczowy trwający trzy lub więcej kolejnych dni opadów wraz ze zmianą kierunku wiatru.

Monsun południowo-zachodni, maj – listopad

Mokry sezon południowo-zachodni oznacza generalnie bardziej zachmurzone niebo, silniejsze wiatry i większe prawdopodobieństwo wzburzonego morza. Jednak nie miałbyś szczęścia, gdybyś musiał znosić coś innego niż kilka godzin dramatycznego deszczu, ponieważ większość burz trwa stosunkowo krótko i szybko wybucha.

Sezon na manty

Pory monsunowe dyktują ruch mant na atolach, ponieważ te filtratory w naturalny sposób podążają za planktonem. Na Północnym Atolu Male manty często można zobaczyć między czerwcem a wrześniem, podczas południowo-zachodniego monsunu.

Sezon surfingowy

North Male ma jedne z najlepszych miejsc do surfowania na Malediwach. Ogólnie rzecz biorąc, od marca do maja panują czyste warunki, podczas gdy od czerwca do sierpnia możliwe są większe fale. Wrzesień i październik są znane ze stałych fal.

Regiony

Atol Raa

Atol Raa

Atol Raa oferuje niesamowite krajobrazy, błogie plaże i fascynujące rafy koralowe. Jeśli marzysz o rajskich wakacjach na Malediwach, Atol Raa może być doskonałym miejscem do spełnienia tych marzeń.

Male

Male

Male to stolica Malediwów. Jest to największa wyspa na archipelagu i pełni funkcję administracyjną, polityczną i ekonomiczną kraju.

Atol Lhaviyani

Atol Lhaviyani

Atol Lhaviyani to miejsce o urokliwej atmosferze i malowniczych krajobrazach, które zapewniają wspaniałe doświadczenia na Malediwach.

Atol Baa

Atol Baa

Atol Baa to miejsce o unikalnej przyrodzie i ekosystemie, które przyciąga miłośników przyrody i nurkowania.

Atol Ari

Atol Ari

Atol Ari jest jednym z najbardziej znanych i popularnych miejsc na Malediwach.

Atol Addu

Atol Addu

Atol Addu, znany również jako Seenu Atol, jest najpołudniowszym atolem na Malediwach. To unikalne miejsce o pięknej przyrodzie i fascynującej historii.

Urlop z Pragi

Ellaidhoo Maldives By Cinnamon

Atol Ari, Maledivy
18.7.-23.7.2024
Plná penze
35 023 Kč

Doprava: Letecky (Praha)

Kihaa Maldives

28.7.-6.8.2024
Snídaně
80 290 Kč

Doprava: Letecky (Praha)

Naladhu Maldives

Jižní Atol Male, Maledivy
28.7.-6.8.2024
Plná penze
211 800 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

One & Only Reethi Rah

Severní Atol Male, Maledivy
1.8.-10.8.2024
Snídaně
226 800 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)

Wycieczki, plaże i wyspy

Za snorkeling do pobliskich koralowców zapłacimy ok. 25 USD, sprzęt do snorkelingu można wypożyczyć za 15 USD, wędkowanie będzie kosztować 30-50 USD w zależności od pory dnia, wycieczki na pobliskie wyspy kosztują ok. 30 USD. Możesz cieszyć się wycieczką łodzią podwodną za 100 USD.

Cocoa Island

Cocoa Island

Cocoa Island, luksusowa kryjówka na południowym Atolu Male. Wyspa, zwana też Makunufushi słynie z cukrowych plaż i krystalicznie czystej wody. Żywe rafy koralowe - najlepiej doświadczyć w wyprawa nurkowa.

Co robić na Malediwach? Wideo jest warte tysiąca słów

Gniazdka elektryczne na Malediwach

Na Malediwach standardem są gniazdka brytyjskie, z napięciem w sieci 220 V oraz częstotliwością – 50 Hz. Przejściówka może być potrzebna

Landaa Giraavaru

Landaa Giraavaru

Jedna z najbardziej poszukiwanych prywatnych wysp na Malediwach. Odwiedzający znajdą długą mierzeję rozciągającą się do lazurowe wody. Plaże, które tworzą tę rajską wyspę, to naturalna dzicz Rezerwatu Biosfery UNESCO. Co gorsza, w wodzie żyją manty i żółwie morskie.

Baros

Baros

Plaże na wyspie Baros są nieskazitelne, otoczone czystą wodą i rafą koralową, która zapewnia fantastyczne wrażenia wymiar do niepowtarzalnych widoków na krystalicznie czyste morze.

Nurkowanie na wyspie Vilingili

Nurkowanie na wyspie Vilingili

Jedną z najpiękniejszych wycieczek, za które można zapłacić w mieście Male, jest wycieczka łodzią na wyspę Vilingili z snorkelingiem wzdłuż rafy.

Reethi Rah

Reethi Rah

Najbardziej odległe plaże na Malediwach znajdują się w Reethi Rah. Reethi Rah ma też swoją strefę czasową – godzinę przed Male – i dzięki temu może poszczycić się najpiękniejszymi zachody słońca na Malediwach.

Veligandu Island

Veligandu Island

Miękki piasek, wille nad wodą i ciągnące się jak okiem sięgnąć wydmy – to właśnie czeka na Ciebie na wyspie Veligandu. Tutejsza plaża jest otwarta tylko dla gości przeznaczonego wyłącznie dla dorosłych ośrodka Veligandu Island Resort & Spa. Dodatkowo jest na tyle przestronny, że każdy gość poczuje się jak na prywatnej plaży.

nurkowanie

Nurkowanie

Malediwy oferują doskonałą widzialność pod wodą, która może wynosić nawet kilkadziesiąt metrów, dzięki czemu można podziwiać podwodny świat w całej swojej okazałości.

Bilety lotnicze

logo Pelikán

Najtańsze bilety możesz kupić przez Pelikan.cz
Średnia cena bezpośrednich lotów do Male wynosi 4200zł
Najlepiej z Monachium, cena to około 2 800 zł
Najlepszą ofertę na loty na Malediwy, z której korzystałem, to Wiedeń - Abu Zabi - Malediwy za 1600 zł

Z jakim biurem podróży polecieć?

Rainbow

Biuro podróży Rainbow Tours znane jest na rynku touroperatorów od 1990 roku. Jeden z największych i najaktywniejszych usługodawców w branży turystycznej w Polsce. Od 32 lat udaje nam się pokazać wszystkim miłośnikom podróży prawdziwe oblicze Europy i świata. Od 9 października 2007 roku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Rainbow jest również członkiem Polskiej Izby Turystyki, która jest ogólnopolską organizacją samorządu gospodarczego branży turystycznej. Najsilniejszą i najważniejszą stroną firmy są ludzie – przewodnicy i delegaci należą do najlepszych na rynku.

Exim Tours

Exim Tours organizuje dla Państwa wakacje od 1993 roku. Exim Tours działa nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii. Od 2011 roku Exim jest częścią DER Touristik a.s. – największych środkowoeuropejskich grup w branży turystycznej.

Itaka

Itaka powstała w 1989 roku w Opolu i od 2012 roku jest numerem jeden wśród biur podróży w Polsce. Itaka jako pierwsza zaoferowała kraje, których polscy touroperatorzy nigdy wcześniej nie oferowali. Itaka ponad 170 markowych sklepów.

Sun&Fun

Oferta z niską zaliczką – teraz płacisz tylko 20%, a resztę dopiero 30 dni przed wyjazdem.

Sun&Fun Holidaysdziała na polskim rynku od ponad 17 lat. Są jednym z największych organizatorów zagranicznej turystyki wyjazdowej. Od 2017 roku jest nowym właścicielem Blue Style Polska. Sun&Fun to efekt fuzji kapitałowej Blue Style Czech Republic i największej egipskiej sieci hotelowej SunRise.

Coral Travel

Zmiana rezerwacji GRATIS (do 31 dni przed wyjazdem, 1 raz, możesz zmienić m.in.: termin, hotel lub kierunek na inną ofertę z sezonu LATO 2023) i tylko 15% zaliczki, a za odwołanie wycieczki do 30 dni przed wyjazdem płacisz tylko 15% ceny wycieczki.

CORAL TRAVEL jest jednym z czterech największych touroperatorów w Polsce. Powstała w 1999 roku. Pod obecną marką działa od momentu połączenia na polskim rynku dwóch marek grupy OTI Holding: Wezyr Holidays i Coral Travel Poland. To połączenie 15-letniego doświadczenia Wezyr Holidays na lokalnym rynku polskim z międzynarodową wiedzą i siłą Coral Travel Poland. Synergia rozwoju i działań zintegrowanych pod wspólną marką oznacza szereg korzyści dla klientów, przede wszystkim bogatszą ofertę.

Top resort / hotel

sun island resort / paradise island / soneva jani / conrad maldives rangali island / kandima / ayada / cinnamon / fihalhohi island resort / oblu / royal island resort / cocoon / joali / pullman / riu atoll / cora cora / diamonds thudufushi / eriyadu island resort / holiday island / olhuveli / ozen / you and me / adaaran club rannalhi / adaaran select hudhuran fushi / adaaran select meedhupparu / anantara / cocoa island / constance halaveli / dreamland / embudu village / finolhu / riu / conrad hotel / hard rock / hilton / movenpick / one and only / the standard / club med / four seasons / robinson

Malediwy

Ostatnie komentarze

Malediwy wakacje Víťa pisze dla ciebie - info@dovia.cz Oficjalna strona internetowa Malediwów: https://visitmaldives.com/en Seszele, Bora‑Bora, Mauritius, Sri Lanka